Lacul Bucura on haigla, kus on lapsed kellel on tuberkuloos. Teiste jutu järgi on see kõige lahedam koht. Ja tõesti väga tore oli. Aga see ei tundu üldse olevat nagu haigla. Esiteks ümbruskond suht räsitud ja vaene. Haigla ei ole väga suur ja on traat aia sees. Lähed väravast sisse, mille kõrval on putka valvuriga. Valvurile tuleb öelda ilusti tere ja vajadusel seletada, kes ja kust sa oled. Seejärel on maja ees väike hoov, kus lastega saab suvel mängida. Kahjuks aga rääkisid vanad olijad, et lapsevanemad ei hooli väga puhtusest ja viskavad oma suitsukonid ja prahi kuhu tahavad. Vabatahtlikud on aga tragid ja organiseerivad hoovi suurpuhastust järjepidevalt.
Majja sisenedes tuleb läbi teha väike rituaal. Esiteks panna kappi luku taha oma väärisesemed (raha jne). Seda sellepärast, et haiglas on ka mustlaslapsi ja nende vanemaid, kes on väga huvitatud sinu asjadest. Seejärel tuleb desinfitseerida oma käed antibakteriaalse geeliga.Viimaseks, tuleb valmis olla selleks, et lapsed jooksevad su pikali, kui mänguruumi sisened. Kui teised mind selle eest hoiatasid, siis ma ei arvanud, et tõesti asi nii pöörane on. Pealegi mõtlesin, et mina olen ju uus ja lapsed arvatavasti võõrastavad mind. Aga siiski, siiski lapsed tormasid ka minu juurde. Korraks nad küll tardusid ja vaatasid mind üle, kuid lõpuks olin lastest ümbritsetud ja edasi liikumine oli võimatu.
Miks nad meist nii vaimustuses on? Me ju tuleme ja mängime nendega, vahel viime maiustusi või puuvilju, võtame endaga mänguasju kaasa jne. Teistel päevadel ei toimu aga neil haiglas suurt midagi, peavad voodis olema jne. Pealegi on paljud väga vaesetest peredest, osadel võibolla polegi vanemaid või nad ei saa oma vanematelt niipalju tähelepanu ja hoolimist. Igasugused variandid on võimalikud. Näiteks on lapsi, kes põhimõtteliselt elavadki haiglas.
Seekord me laulsime ja tantsisime lastega palju, panime puslesid kokku ning lõpus sai igaüks väikese maiustuse. Terve see aeg tahavad kõik kindlasti sinu süles istuda, siis vahel võtavad nad sul käest kinni ja veavad sind kuskile. Keelt oskamata ei saa sa midagi aru ja ütled aind nu, nu, nu ( ei, ei, ei). Keelt tuleb kõvasti õppida, siis muutub asi kohe palju lihtsamaks. Sest muidugi lapsed hakkavad vahepeal omavahel nügelema, et kes nüüd sinu käest saab kinni hoida või sinu kõrval olla. Ja püüa sa siis asi lahendada ilma sõnadeta.
Laste juurest ära minek on ka suur tegu. Pole ime kui mõni hakkab nutma, et ära lähed. Siis nad tahavad sind musitada ja kallistada hüvastijätuks. Aga parem on neid mitte väga musitada, sest me võime neilt pisikuid saada ja nemad meilt. Ning vahel võib juhtuda, et nad üritavad sulle järgi joosta.
Ma arvan, et see koht meeldib kõigile nii väga, sest seal sa tunned, et oled tõesti vajalik siin. Isegi kui sa midagi erilist ei tee, on see laste jaoks midagi uut ja põnevat, nende üksluises päevas nelja seina vahel.
Pilte mul praegu pole, sest kui ma läheksin laste sekka oma kaameraga, oleks kõik sellest suures vaimustuses ja tahaksid minu fotokat, et ise pilte teha. Kindlasti kunagi teen fotosid, kui meid rohkem sinna läheb. Seekord läksime ainult kolmekesi ja kuna lapsi on üpris palju, siis pole võimalik neid kõiki nii hästi ohjeldada.
See oli tõesti huvitav kogemus ja tegelikult ka täiseti teine maailm! Näiteks heategevus kampaaniad oleks seal väga, väga teretulnud. Osadel lastel polnud korralike pidzaamasid. Ning õhtusöögi järel käisid lapsevanemad ise ja osadel neist oli taldriku asemel käes vana plastmasist jäätise karp....